Számunkra az egyiptomi civilizáció leghíresebb fáraója Tutanhamon volt! Mesés kincseit rejtő sírját Howard Carter 1922-ben tárta a világ elé. A budapesti Komplex Event egy valóban lélegzetelállító kiállítás keretében teszi lehetővé számunkra, hogy mi is beléphessünk az uralkodó kincsekkel teli sírkamráiba és megérthessük az örök élete titkát. A SziSZa baráti körét és az érdeklődőket december 29, 30-án és január 11, 12-én várom szeretettel egy tárlatvezetésre, amely az ókori Egyiptom mesés világába enged bepillantani majd bennünket!

A KIÁLLÍTÁSNAK HÁROM FANTASZTIKUS ÉRDEME VAN!
A látható tárgyak, az eredetiek tökéletes, szemet gyönyörködtető valósághű másolatai. Ezeket pontosan úgy helyezték el, mint ahogyan a XIX. sz-ban rájuk találtak. Belépve a kiállítás termeibe olyan érzésünk lehet majd, mintha mi is ott lennénk a felfedezés varázslatos pillanatában.
A különböző nagyméretű tárgyak kisebb másolatai és a sokszor furcsa alakban megjelenő egyiptomi istenek szobrai, nagy segítségünkre lesznek abban, hogy megérthessük milyen mágikus szerepet játszottak ezek a fáraó túlvilági életében.
A kiállítás fő érdeme, hogy bepillantást enged a szándékoltan jól őrzött titokba! Nyomon követhetjük a fáraó temetésének fázisait és ott állhatunk majd vele a félelemmel és bizonytalansággal teli sötét sírkamrájában. Szemünk láttára elevenednek meg a minket körülvevő tárgyak és kezdődik a mesés küzdelem! A “varázs-lények” segíteni vagy akadályozni próbálják a királyt abban, hogy az örök élet útjára lépjen. A “happy end” történet végén, mi is ott állhatunk abban az ünnepélyes pillanatban, amikor a győzedelmes fáraó beléphet az örök életet jelentő Napisten bárkájába és a “soha-el-nem pusztuló csillagok” útján hajózhat a végtelenbe…!

TÁRLATVEZETÉSEK 2019. DECEMBER
2019. DECEMBER 29. / VASÁRNAP / 10:00
2019. DECEMBER 30. /VASÁRNAP/ 13:30
2019. DECEMBER 29. / VASÁRNAP / 17:00
2019. DECEMBER 30. / HÉTFŐ / 10:00
2019. DECEMBER 30. / HÉTFŐ / 13:30
2019. DECEMBER 30. / HÉTFŐ / 17:00
TÁRLATVEZETÉSEK 2020. JANUÁR
2020. JANUÁR 11. / SZOMBAT / 10:00
2020. JANUÁR 11. / SZOMBAT / 17:00
2020. JANUÁR 11. / SZOMBAT/ 13:30
2020. JANUÁR 12. / VASÁRNAP / 10:00
2020. JANUÁR 12. /VASÁRNAP/ 13:30
2020. JANUÁR 12. / VASÁRNAP / 17:00
Részvételi díj: 10 000 Ft
***Az ár tartalmazza: soron kívüli beléptetés, belépőjegy, tárlatvezetés (1,5 – 2 óra), Wox audio rendszer
Jelentkezés:
szirbeki@gmail.com
Találkozó 15 perccel a kezdési időpont előtt!
Komplex Event 1061 Budapest, Király u. 26

FIGYELEM
A csoportok létszáma korlátozott! Ne várjátok meg a jövő hetet a jelentkezéssel! Csak azon személyek jelentkezése érvényes, akiknek a részvételét e-mailben visszaigazoltam !!!
***Figyelem! A képekkre kattintva azok kinagyíthatóak!
A FELFEDEZÉS TÖRTÉNETE ÉS A SÍRKAMRÁK
A kiállítás első termei a sír felfedezésének legendás történetét mesélik el. Elhelyezzük Tutanhamont az egyiptomi fáraók sorában, megbeszéljük milyen korban élt és hogyan uralkodott! Majd belépünk a sírkamrába, amelyet pontosan úgy rendeztek be, ahogy azt Howard Carter meglátta egy gyertya remegő fényénél! Elmondhatatlan érzés……!
A KINCSES KAMRA ÉS KINCSEI
A felfedezéskor Carter nevezte el kincseskamrának azt a helyiséget, amely közel 500 meseszép tárgyat rejtett. De vajon mire szolgálhatott éppen itt a mitegy 20 hajómodell, a 176 “usébti” szobor? Mit őrizhettek az istennők a háttérben látható ládában? Miért takarták le az ülő sakál szobrát egy fehér anyaggal? Van-e ennek és a többi tárgynak titkos jelentése és üzenete?
A FÁRAÓ VÉGSŐ NYUGHELYE
A terem végén trónoló király halotti maszkja mintha arra vigyázna, nehogy illetéktelen emberek behatoljanak sírjába és megzavarják örök nyughelyének világát. A harmadik kamra sárgára festett falainak figurái és a hatalmas méretű kápolnák mind az uralkodó túlvilági életének garanciái.
DOBOZRÓL – DOBOZRA….
Az előző teremben látott nagy méretű, egymásba illesztett kápolnák mind a király szarkofágját védték. Hitük szerint, ezek a mágikus eszközök a rajtuk található jelek és figurák varázserelyével oltalmazták az örök nyugalomra helyezett fáraó testét! De hogyan is lehet ezeket leolvasni és megérteni? A kicsinyített “kápolna-dobozok” segítenek a titok megértésében!
A SZARKOFÁGOK ÉS DÍSZEI
A meseszép szarkofág másolatok a megszólalásig hasonlítanak az eredeti társaikra. De vajon miért kellett ennyi egymásba illesztett koporsóba temetni a fáraót? Mi a különbség köztük és melyiknek mi volt a feladata az uralkodó örök életének garanciájában?
AZ ÖRÖK ÉLET VÉDNÖKEI
A háttérben látható híres kanópuszedényeket tartó ládát gyönyörű istennők védelmezik. Vajon miért pont ők és mi lehet a konkrét feladatuk? A kiállítás legszebb és legérdekesebb tárgyait itt találjuk majd.
A CSALÁDTAGOK?
Vajon mire szolgálhattak ezek a kanópuszedények és miért pont 4 volt belőlük? Tutanhamon gyermekeit is ide temették volna? A tudományos vizsgálatok igazolják-e a szobrokra és edényekre írt szövegeket?
A TÚLVILÁGI KÜZDELEM HARCOSAI
Az itt látható egyiptomi istenek szobrait nem véletlenül helyezték el a király sírjában. Hitük szerint ezek életrekeltek és segítették a fáraót feljutni az örök életet jelentő napbárkára, vagy éppen ellenkezőleg, próbálták ebben megakadályozni. Egy hihetetlen, mesebeli “virtuális-küzdelemnek” lehetünk majd szemtanúi.
HÁBORÚ ÉS HATALOM
A hatalom jelvényei és jelképei….! A harci szekér, a trón és a hozzájuk tartozó minden kellék varázserővel bírt és mágikus úton segítette a fáraót a földi és a túlvilági életében. Hogyan lehet leolvasni a “varázs-üzeneteket” ezekről a tárgyakról? Nagyon egyszerű! El kell jönni velem…….!
SZEMÉLYES TÁRGYAK A SÍRBAN
Vajon ezek a tárgyak Tutanhamon gyermekkorát idézik? Mire szolgálhattak és vajon mind a királyé volt, vagy hirtelen halála miatt össze kellett szedni ……, amit találtak? Mi lehet az üzenete és jelentősége annak, hogy ezek a gyemekkort idéző tárgyak is helyet kaptak a sírban?
NAPBÁRKÁVAL AZ ÉGI UTAKON
Hogyan halt meg valójában Tutanhamon? Milyen újabb információkkal lettünk gazdagabbak az elmúlt időszak tudomáyos kutatásainak köszönhetően? De ez már “csak” számunkra fontos! Számára a lényeg, hogy feljuthatott az örök életet jelentő napbárkára és ehhez a sírja volt a garancia!
Szeretettel várom a jelentkezéseket az e-mail ládámba!
szirbeki@gmail.com
Kérem, hogy az alábbi levelező ablakba írjátok le véleményeteket és hozzá(M)szólásaitokat!
KÖSZÖNÖM!
